​Gjashtë raste të reja me COVID

Aktuale

​Gjashtë raste të reja me COVID

Më: 28 maj 2022 Në ora: 13:25
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 458 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. 

Sot janë shëruar 26 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.106. Në total numri i rasteve aktive është 103.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 89 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.954 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.028 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.711 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat