Certifikohen kursantët e Kursit Bazë të Xhenios Luftarake

Aktuale

Certifikohen kursantët e Kursit Bazë të Xhenios Luftarake

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:06
FSK

Në ambientet e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes u realizua ceremonia e certifikimit të Kursit Bazë të Xhenios Luftarake, që u realizua në hapësira të ndryshme trajnuese në Kosovë.

Qëllimi i këtij programi është t`i aftësoj kursantët me njohuri për të kryer detyra në fushën e xhenierëve luftarakë duke pasur parasysh parimet e lëvizshmërisë, kundër lëvizshmërisë dhe mbijetesës.

Zëvendëskomandanti i FSK-së, gjeneral major Enver Cikaqi përgëzoi për punën, angazhimin e instruktorëve dhe pjesëmarrësve në realizimin e këtij trajnimi të rëndësishëm në ngritjen e kapaciteteve të Xhenios Luftarake.

Ai njehësh falënderoi Britaninë e Madhe për ndihmën e dhënë në ngritjen dhe avancimin në fushat e krijimit të kapaciteteve të reja për FSK-në.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat