Rinia pyet se kur bëhet mirë

Aktuale

Rinia pyet se kur bëhet mirë

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 17:21
Valixhet u vendosen në shenjë proteste ndaj gjendjes aktuale në Kosovë.

Në Ditën Botërore të Rinisë, 12 Gusht, aktivistë të organizatës Nisma për të drejtat e njeriut (YIHR) në Kosovë vendosën dhjetëra valixhe në shesin Nënë Tereza në Prishtinë.

Ato u vendosen në shenjë proteste ndaj gjendjes aktuale në Kosovë.

Aktivistët thanë se në mungesë të perspektivës, shkollimit cilësor, vendeve të punës, si dhe mungesës së barazisë, të rinjve u ka mbetur vetëm një opsion.

Largimi nga Kosova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat