Elshani e konfirmon shpërthimin në veri: Është hedh granatë dore, Policia janë në vendin e ngjarjes

Aktuale

Elshani e konfirmon shpërthimin në veri: Është hedh granatë dore, Policia janë në vendin e ngjarjes

Nga: A.SH Më: 18 prill 2024 Në ora: 09:12
Veton Elshani

Edhe më parë media raportoi për një shpërthim në veri, në komunën e Zveçanit.

Derisa për “Bota sot”, këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë në rajoni e Mitroviscës Veton Elshani.

Ai ka thënë se shpërthimi është shkatkaur nga një grantë dore në oborrin e një shtëpie.

“Sot në orët e hershme të mëngjesit në Zvecan, respektivisht Zherovnic është dëgju një shpërthim.

Dyshohet se shpërthimi është shkaktu nga një granatë dore e cila është hedh në një oborr të një shtëpie”, thotë ai.

Tutje thotë, se shpërthimi ka shkatuar dëme të vogla materiale, deria nuk ka të lënduar të një njerëz.

“Dëme të vogla materiale janë shkaktu, ndërsa nuk ka të lënduar në njerëz.

Njësit relevante të Policisë kanë dal në vend të ngjarjes dhe janë duke u marr me rastin”, tha Elshani për "Bota sot.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat