Shaquille O’Neal: Nëse skuadra e Brooklyn nuk arrin të fitojë titullin...

Basketboll

Shaquille O’Neal: Nëse skuadra e Brooklyn nuk arrin të fitojë titullin...

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 11:21
Shaquille O’Neal: Nëse skuadra e Brooklyn nuk arrin të fitojë titullin ..

Ish-basketbollisti Shaquille O’Neal, një nga legjendat e NBA-së, mendon se kalimi i James Harden te skuadra e Brooklyn Nets e bën këtë ekip pretendentin numër 1 për fitimin e titullit kampion këtë sezon.

Te skuadra e Nets tashmë ndodhen 3 nga yjet e NBA-së, ku përveç Harden janë edhe Kevin Durant e Kyrie Irving, pa përmendur edhe mjaft të tjerë.

“Unë mendoj se nëse skuadra e Brooklyn nuk arrin të fitojë titullin këtë sezon, atëherë për ta ky do të jetë një dështim total. Ata duhet të kuptojnë se janë një ekip i ndërtuar për të fituar, por për këtë gjë duhet të sakrifikojnë.

Dikush duhet të tolerojë në mënyrë që gjërat të funksionojnë dhe jot ë tregojnë se kush është më i forti brenda grupit”, tha O’Neal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat