Kështu dukej Erolld Belegu para 37 viteve! Ja ndryshimi 

Basketboll

Kështu dukej Erolld Belegu para 37 viteve! Ja ndryshimi 

Nga: K.G. Më: 21 korrik 2021 Në ora: 18:08
Kështu dukej Erolld Belegu para 37 viteve! Ja ndryshimi 

Para 37 viteve, ishte një djalë i ri, 18-vjeçar dhe me flokë të dendura, me një frizur të veçantë, që e lakmonin jo vetëm brezi i tij!
E kush tjetër përveç Erolld Belegu, ish president i Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Sot e kujton kohën e rinisë, kohën e jetës studentore, kohën e jetës me përplot sfida të asaj periudhe! 

Sot e 37 vite, ndryshimet janë të dukshme te Erolldi, por sado kudo e ka ruajtur në një forrmë (30 - 40 për qind) frizurën e tij, por kësaj here i ka shkurtuar flokët, “paksa për inati të tjerëve”! 

Image

Erolld Belegu, 18-vjeçar

"Po thuani tash më i mirë a? Flm, flm, si puna e verës së mirë. Demek me gjasë që e pi shumë", ka shkruar Belegu në storjen e tij.

Stili i kravatës së tij edhe sot edhe atëkohë, siç thonë ata që e kanë njohur, gjithmonë i ka ndejtur mirë, po ashtu ka qenë pedantë, i qetë, ndonjëherë, si çdo i ri nuk i ka përtuar edhe të bëj ndonjë sherr simpatik në kohën e rinisë së artë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat