Trepça nuk ndalet, brenda tri dite zyrtarizon tre lojtarë

Basketboll

Trepça nuk ndalet, brenda tri dite zyrtarizon tre lojtarë

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 10:54
Foto ilustrim

Klubi i Basketbollit, Trepça e ka nisur furishëm kampanjën e transferimeve, për t’u përforcuar për sezonin e ri.

“Minatorët” brenda tri dite kanë zyrtarizuar tri transferime.

Fillimisht siguruan shërbimet e Erjon Kastratit, i cili gjatë sezonit të kaluar u shpall kampion me Golden Eagle Yllin.

Pas Kastratit, lojtari i radhës që u zyrtarizua është Mikale Tmusic.

Derisa mbrëmë klubi nga Mitrovica transferoi edhe lojtarin e parë të huaj, Jahsim Floyd.

Ndryshe, Trepça sezonin e kaluar fitoi Kupën e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat