Kim Kardashian tregon ndryshimin midis fëmijëve që i lindi vetë dhe atyre me nënë surrogate

Bota e Yjeve

Kim Kardashian tregon ndryshimin midis fëmijëve që i lindi vetë dhe atyre me nënë surrogate

Më: 17 prill 2022 Në ora: 11:07
Kim Kardashian me fëmijët

Kim Kardashian është nënë e dy vajzave North dhe Chicago dhe dy djemve Saint dhe Psalm. Në një intervistë të dhënë së fundmi ajo ka treguar se përvojat e saj të mëmësisë kanë qenë krejtësisht të ndryshme, pasi dy prej fëmijëve i ka lindur vetë dhe dy me nënë surrogate. Kim tregoi se gjëja e vetme që ndryshoi është se gjatë shtatzënisë së dy fëmijëve që u mbajtën nga nëna të tjera, ajo e kishte më të vështirë të zgjidhte emrat e tyre.

Ajo tha se ndjente më shumë presion për të zgjedhur një emër për fëmijët që i mbajti vetë në bark, ndërsa me ata që u lindën nga nëna të tjera nuk e ndjente këtë presion.

“Kjo pasi ata rriteshin nga dikush tjetër dhe koha fluturonte më shpejt. Unë nga ana tjetër nuk e ndieja të njëjtin presion për të vendosur për emrin. Kështu që emrat e dy më të vegjëlve sigurisht që ishin më të vështirë për t’u zgjedhur por unë nuk kisha presion”.

Ylli i reality show-t gjithashtu vuri në dukje se vendosja e emrit të  një fëmije është një nga gjërat më të vështira që prindërit duhet të bëjnë. Ajo personalisht nuk konfirmoi asnjë emër derisa lindën të gjithë fëmijët e saj.

Image
Kim Kardashian me fëmijët

"Ti vërtet do ta shohësh se si duket fdëmija para se t’i vendosësh emrin. Unë kur dëgjoja që njerëzit e bënin këtë ju thoja: si nuk jeni të përgatitur për këtë? Keni patur kohë nëntë muaj për të menduar për këtë. Por pa marrë parasysh se çfarë ndodh, vendosja e emrit është një ndër vendimet më të vështira”, tregoi Kim.

Vërejtjet e saj erdhën pasi ajo u mor në pyetje nga drejtuesit e televizionit për emrin e fëmijës së motrës së saj më të vogël, Kylie Jenner. mJenner lindi fëmijën e dytë dhe djalin e parë të saj dhe Travis Scott në shkurt. Ajo njoftoi se emri i tij ishte Ëolf, por më pas zbuloi në mars se kishte vendosur të ndryshonte emrin e tij. Kardashian zbuloi se beson Kylie ka zgjedhur një emër të ri por dëshuron të sigurohet se i pëlqen ky emër para se ta bëjë publik.

Image
Kim Kardashian me fëmijët
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat