Gruaja gjen të vdekur jashtë shtëpisë burrin shqiptar në Itali

Diaspora

Gruaja gjen të vdekur jashtë shtëpisë burrin shqiptar në Itali

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 10:16
Foto ilustrim

Një shqiptar është gjetur i vdekur nga gruaja jashtë shtëpisë në Cigognola të Italisë.

Viktima është Sokol Prenga, 47 vjeç.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptari u gjet i vdekur orëve të para të së mërkurës.

Pasi e shoqja ngriti alarmin në vendin e ngjarjes shkuan karabinierët. Mediat shkruajnë se bëhet fjalë për një vdekje për shkaqe natyrale.

Pas ekzaminimeve, nuk është dashur as kryerja e një autopsie, dhe trupi i pajetë i është dorëzuar familjes për ta përcjellë në banesën e fundit shqiptarin, njofton tvklan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat