Shqiptari në Angli kapet duke rritur kanabis: Kam borxhe, kam djalin e sëmurë në Shqipëri

Diaspora

Shqiptari në Angli kapet duke rritur kanabis: Kam borxhe, kam djalin e sëmurë në Shqipëri

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 09:15
Arrestimi i shqiptarit erdhi pasi oficerët e policisë kishin nuhatur erën e drogës që vinte nga shtëpia e tij.

Një shtetas shqiptar është kapur duke rritur kanabis me vlerë dhjetëra mijëra paund në një banesë në Derby, Angli.

Arrestimi i shqiptarit erdhi pasi oficerët e policisë kishin nuhatur erën e drogës që vinte nga shtëpia e tij.

Kur policia hyri brenda gjeti pesë dhoma të caktuara për të rritur kanabisin si dhe shqiptar që paguhej për t'u kujdesur për to. Rendimenti i mundshëm ishte midis 5.4 kg dhe 16.3 kg dhe në varësi të shitjes mund t’i sillte shefit të të shqiptarit rreth 116,400 £.

Martin Ndoci kishte mbërritur në Britaninë e Madhe me një kamion por kishte nisur të merrej me rritjen e kanabisit pasi kishte nevojë për para për djalin e sëmurë. Ai deklaroi se kishte marrë para borxh që djali të vazhdonte trajtimin mjekësor në Shqipëri.

Por kjo punë e çoi pas hekurave pasi u arrestua dhe u deklarua fajtor për prodhimin e kanabisit dhe u dënua me 6 muaj burg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat