Të kujdesej për “shtëpinë e barit” ose të vdiste, Gjykata vendos për fatin e shqiptarit

Diaspora

Të kujdesej për “shtëpinë e barit” ose të vdiste, Gjykata vendos për fatin e shqiptarit

Më: 14 janar 2023 Në ora: 09:40
Emigrantët

S. Cara, 32 vjeç, pagoi 4 mijë Paund për të kryer udhëtimin nga Kanali i La Manshit drejt Anglisë. Sapo mbërriti në “tokën e premtuar”, disa persona iu afruan në një kafene dhe i ofruan një punë. Pas kësaj u gjend në një shtëpi me 4 dhoma dhe i thanë që të kujdesej për rrënjët e drogës.

Sicc ka deklaruar i riu, ai u vendos para dy zgjedhjeve, të kujdesej për “shtëpinë e barit” ose të vdiste. 2-vjeçari zgjodhi të parën por u kap kur policia mësyu në shtëpinë e vendosur në Lloyds vitin e kaluar. Më 12 Janar (të enjten) shqiptari u burgos pasi u shpall fajtor për prodhim kanabisi.

Prokurori Jonathan Stone u shpreh se pasi shqiptari u dërgua në shtëpinë e barit u detyrua të kujdesej për drogën ose në të kundërtën do ta vrisnin. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat