Lyon me dorë të hekurt, pezullon mesfushorin e kërkuar nga Juventus

Futboll

Lyon me dorë të hekurt, pezullon mesfushorin e kërkuar nga Juventus

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 22:54
Houssem Aouar

Olympique Lyon me dorë të ashpër ndaj mesfushorit të shumëkërkuar në merkato Houssem Aouar.

Klubi francez ka pezulluar për ndeshjen e radhës Aouar pasi ky i fundit ka refuzuar të jetë i pranishëm në pjesën e fundit të përgatitjes fizike gjatë një seance stërvitore.

Ky pezullim mund të prishë raportet mes klubit dhe lojtarit dhe drejtuesit e Lyon me në krye presidentin Aoulas mund të vendosin ta shesin futbollistin.

Juventusi po tregon interes prej kohësh për mesfushorin me Aouar që tashmë mund të jetë më afër bardhezinjëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat