Manchester United mendon rikthimin e Jonny Evans!

Futboll

Manchester United mendon rikthimin e Jonny Evans!

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 14:47
Manchester United mendon rikthimin e Jonny Evans!

Rritet gjithmonë e më shumë mundësia e një rikthimi te Manchester United për Jonny Evans.

Sipas mediave angleze, “Djajtë e Kuq”, po shqyrtojnë me shumë vëmendje situatën e kontratës së mbrojtësit që aktualisht aktivizohet me Leicester.

32-vjeçari ka qënë pjesë e skuadrës që tashmë drejtohet nga Solskjaer nga viti 2006-2015, për t’u transferuar më pas te West Bromwich, ku qëndroi deri në 2018.

Në qershor pot ë 2018 irlandezo-veriori kaloi pikërisht te  “dhelprat” ku dhe luan për momentin. Gjithsesi një rikthim në Manchester nuk përjashtohet, ku në merkaton e janarit mund të ndodhë gjithçka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat