Celina me Dijonin gjunjëzohen nga Monaco

Futboll

Celina me Dijonin gjunjëzohen nga Monaco

Nga: K.G. Më: 20 dhjetor 2020 Në ora: 17:14
Monaco

Nuk ka ditë të bardha për reprezentuesin e Kosovës në Kampionatin e Francës. 

Bersant Celina me Dijonin si vendas gjunjëzohen me rezultat 1:0 nga Monaco. 

Skuadra nga Principata importon tre pikë të mëdha në garë për titullin e kampionit.

Monaco i falet golit të futbollistit Volland, që realizon në minutën e 26-të.  

Dijon është në fund të tabelës me 9 pikë pas 16 javëve të zhvilluara, ndërsa Monaco zë vendin e gjashtë me 26 pikë apo ka 7 me pak se lideri, Lyoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat