Për këtë turp, për këtë nokaut dënohet me 100 orë punë 

Futboll

Për këtë turp, për këtë nokaut dënohet me 100 orë punë 

Nga: K.Goca Më: 25 dhjetor 2020 Në ora: 22:56
Për këtë turp, për këtë nokaut dënohet me 100 orë punë 

Katër vjet pas pensionimit nga futbolli, Roman Shirokov mori pjesë në një turne amator dhe i tërbuar nga penalltia e paqenë, kishte sulmuar gjyqtarin.

Ai kishte bërë një veprim të turpshëm, duke e nokautuar Danchenkon. 

Danchenko e kishte përjashtuar Shirokovin, duke nxitur mesfushorin për të grushtuar dhe goditur gjyqtarin.

Shirokov, i cili përfundoi karrierën e tij të luajtur në vitin 2016, të cilin e kaloi kryesisht në Zenit të St. Petersburgu, megjithatë i kërkoi falje Danchenkos për sulmin.

Një gjykatë në Moskë të premten dënoi ish kapitenin e ekipit kombëtar rus të futbollit Roman Shirokov me 100 orë punë të detyrueshme shoqërore, për sulmin ndaj një gjyqtari futbolli, njoftoi agjencia Interfax.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat