Roma përshpejton kontaktet për talentin amerikan!

Futboll

Roma përshpejton kontaktet për talentin amerikan!

Më: 7 janar 2021 Në ora: 19:22
Roma përshpejton kontaktet për talentin amerikan!

Roma kthehet të synojë fort Bryan Reynolds, futbollisti i skuadrës Dallas FC.

Dje drejtori sportiv Tiago Pinto, në karantinë pasi rezultoi me Covid-19, pati kontakte me palët e interesuara për t’u përpjekur ta rikthejnë marrëveshjen në këmbë: pas suksesit me Crotone në fakt u bë një telefonatë me André Zanotta, drejtori teknik i Dallas, i cili këshilloi menaxherin portugez të shpejtonte kohën, duke pasur parasysh ofertat joshëse nga Juventus dhe Brugges në pjatë.

7 milion plus bonus duket se është oferta e fundit.

Gjatë natës kishte një azhurnim midis agjentit të Reynolds dhe Romës, i cili fillimisht refuzoi ofertën e Friedkin për një kontratë tre-vjeçare. Roma tani ka propozuar një pesë-vjeçar me 1 milion euro në sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat