Nga Anglia në Kosovë 

Futboll

Nga Anglia në Kosovë 

Nga: K.G. Më: 21 janar 2021 Në ora: 18:34
Nga Anglia në Kosovë 

Nga Anglia në Kosovë, e veçantë apo jo. Futbollisti i talentuar Argjend Ahmetaj, i bashkohet skuadrës me renome Vëllaznimi nga Gjakova, që garon në Ligën e Parë të Kosovës, grupi A. 

“Transferi i radhës është Argjend Ahmetaj.

Ahmetaj është mbrojtës i djathtë, i cili është i lindur në Angli, ka qenë pjesë e Akademisë Queen’s Park Rangers (QPR) dhe së fundmi pjesë e Arlesey Town FC.”, njofton KF Vëllaznimi.

Gjakovarë po synojnë të përforcohen sa më shumë që në pranverë të janë më të fortë dhe të ikin nga pjesa e poshtme e tabelës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat