Lajm i keq për Xhakën

Futboll

Lajm i keq për Xhakën

Më: 22 janar 2021 Në ora: 19:02
Lajm i keq për Xhakën

Sezoni ndoshta ka mbaruar për Taulant Xhakën, por jo edhe dashuria dhe mbështetja e tifozëve të Basel ndaj tij.

Xhaka ka dëmtuar ligamentin e mesëm kolateral dhe do t’i nënshtrohet operacionit, ndaj nuk do të mund ta ndihmojë skuadrën e tij në pjesën e mbetur të kampionatit, shkruan Gazeta Olle.

Sot, tifozët e skuadrës kanë vendosur që t’i japin mbështetje futbollistit kosovar për ta kaluar sa më lehtë këtë periudhë.

Ata kanë ngjitur një baner para shtëpisë së Xhakës në të cilin shkruhet: “E kuqja është dashuri, e kaltërta besnikëri – Bëhu më mirë Taulant”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat