Leipzig bën një hap pas në luftë për vend të parë

Futboll

Leipzig bën një hap pas në luftë për vend të parë

Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:25
Leipzig bën një hap pas në luftë për vend të parë

Skuadra e Leipzig-ut bën një hap pas në luftë për vendin e parë në Bundesliga I. 

Skuadra e Leipzig-ut në udhëtim pëson humbje me rezultat 3:2 nga Mainzi, në kuadër të javës së 18-të. 

Për Mainzin realizuan Niakhate (24' e 35'), Barreiro (50') dhe për Leipzig Adams (15') e Halstenberg (30'). 

Leipzig është në vend të dytë me 35 pikë, por ka një ndeshje më shumë dhe katër pikë me pak se lideri Bayerni dhe Mainz është i 17-ti me 10 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat