Mustafi në Bundesligë për të shpëtuar Schalken

Futboll

Mustafi në Bundesligë për të shpëtuar Schalken

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 11:26
Mustafi në Bundesligë për të shpëtuar Schalken

Shkodran Mustafi transferohet në Bundesligë te skuadra e Schalke 04 në limitet e merkatos. 28-Vjeçari mbylli me konsesnus kontratën që i kishte mbetur me “Topçinjtë”, për t’u rikthyer në vendlindje. Mbrojtësi ishte pjesë e klubit londinez që nga viti 2016, kohë kur u transferua nga Valencia për 35 milionë stërlina.

Nën drejtimin e trajnerit Mikel Arteta, këtë sezon lojtari me origjinë shqiptare u aktivizua vetëm 9 herë gjatë këtij sezoni, çka e detyroi atë të merrte vendimin për rikthimin në Gjermani.

Trajneri Arteta deklaroi se Mustafi ka bërë mirë për kohën që është aktivizuar në Angli dhe se i uron atij suksese të mëtejshme te Schalke.

Klubi gjerman ka kryer disa blerje të rëndësishme në këtë merkato dimri për të dalë nga situata e keqe ku ndodhet. Skuadra nga Gelsenkirchen aktualisht renditet në vendin e fundit në Bundesligë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat