Atalanta për shqiptarin: Aspak keq të festosh kështu

Futboll

Atalanta për shqiptarin: Aspak keq të festosh kështu

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 18:07
Atalanta për shqiptarin: Aspak keq të festosh kështu

Berat Gjimshiti është kthyer në një nga shtyllat kryesore të mbrojtjes së Atalantës.

Skuadra nga Bergamo ka nisur prej disa vitesh një cikël të vetin në Serie A dhe në arenën europiane, ku po shkruan historinë e saj si asnjëherë më parë. Pjesë e projektit të Gasperinit ka qenë edhe mbrojtësi shqiptar, i cili mbrëmjen e djeshme luajti ndeshjen e veçantë në karrierën e tij.

Tashmë futbollisti i Kombëtares kuqezi numëron 100 takime me ekipin e Atalantës dhe kjo shifër speciale për të u festua në mënyrën më të mirë të mundshme, me një kualifikim në finalen e Kupës së Italisë.

Klubi italian ka uruar Gjimshitin përmes faqes së vetë zyrtare, ku shkruan: “Aspak keq ta festosh paraqitjen e 100 si zikaltër! Komplimente Berat”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat