Duro: Më vjen keq për Nuabuezen sepse…

Futboll

Duro: Më vjen keq për Nuabuezen sepse…

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 16:38
Duro: Më vjen keq për Nuabuezen sepse…

Trajneri i Laçit, Shpëtim Duro, foli pas triumfit 0-1 që skuadra e tij arriti në transfertë ndaj Bylisit, në një takim ku nuk munguan as skenat e dhunës. Tekniku kryeqytetas foli edhe për incidentin e shëmtuar të ndodhur, duke u shprehur:

“Ballshi është një fushë e vështirë. Bylisi ka pasur gjithmonë lojtarë të mirë. Terreni ishte i vështirë. Rëndësi ka të mbanin rritmini, erdhëm për fitore. Ka qenë një ndeshje heroike e çunave, gjatë gjithë 90 minuta.

Unë i porosis gjithmonë lojtarët, për sa i përket lojës, kartonëve. Më duket se edhe arbitri nuk e ka pirë mirë. Ngjarjet që ndodhën nuk më vjen mirë t’i komentoj. Ishin jo-normale.

Po më vjen keq për Nuabuezen. Kishte kapur gjendjen në 3 ndeshjet e fundit. Ka bërë stërvitje të plota. Më vjen keq që i ndodhi kjo sot. Nuk i dihet penaliteteve. Ndodhi në momentin më të mirë të skuadrës, dhe në momentin që ai po kthehej në gjendjen e duhur.

Skuadrën e kam ndjekur edhe vjet, nuk ka ndryshime nga vjet. Kanë ikur disa lojtarë cilësorë. Çdo futbollistë i ka të qarta detyrat që unë kërkoj. Futbollistët e kanë të qartë, që nuk duhet të dalin jashtë kontureve”, u shpreh Duro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat