Arteta dëshiron ta mbajë në skuadër, por...

Futboll

Arteta dëshiron ta mbajë në skuadër, por...

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 12:56
Arteta dëshiron ta mbajë në skuadër, por...

Arteta dëshiron ta mbajë në skuadër, Reali kërkon 80 milion euro për Odegaard

Mikel Arteta duket se ka gjetur fantazistin e munguar në skuadër teksa Martin Odegaard po impresionon në këto javë me topçinjtë.

Këta të fundit po mendojnë që tani të hedhin bazat për të blerë kartonin e mesfushorit të huazuar dhe nuk do të jetë aspak e lehtë.

Mësohet se Real Madrid kërkon 80 milionë euro për kartonin e 22-vjeçarit, shifër e lartë për situatën e vështirë që po kalon futbolli por palët mund të negociojnë për një çmim fiks 50 milionë euro dhe pjesën tjetër ta mbulojnë me bonuse lehtësisht të arritshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat