​“Minamino mund të jetë lojtar kyç për Liverpoolin”

Futboll

​“Minamino mund të jetë lojtar kyç për Liverpoolin”

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 23:58
Takumi Minamino

Takumi Minamino mund të luajë një rol kyç tek Liverpooli, pasi të përfundojë huazimin te Southampton, thotë Kevin Phillips.

“Në fund të fundit, është mirë për Liverpool-in që ai ka shkuar në huazim, dhe që është duke luajtur tani.

Ai mund të rikthehet dhe të jetë lojtar kyç tek Liverpooli sezonin e ardhshëm. Duhet vetëm të presim e të shohim se çdo bëhet”, tha Phillips për “Football Insider”.

Minamino nuk arriti që të bind me lojën e tij në “Anfield”, pas transferimit nga RB Sazlburg në janar të 2020-ës, por e ka filluar aventurën tek Southampton në mënyrë të shkëlqyer duke shënuar dy gola në katër ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat