Renditja tabelare në Superligë, “buzëqesh” Drita

Futboll

Renditja tabelare në Superligë, “buzëqesh” Drita

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:22
Foto ilustrim

Edhe pas xhiros së 22-të kemi një lider të ri në Superligën e Kosovës në futboll. Me fitoren e djeshme ndaj Besës me rezultat 3:1, Drita ka marrë lidershipin, duke zhvendosur Ballkanin në vendin e dytë.

Ballkani u mposht minimalisht 1:0 nga Llapi, duke mbetur tani dy pikë prapa Dritës, kur kanë përfunduar 22 xhiro.

Në anën tjetër, Prishtina ka hyrë fuqishëm në garë për titull, teksa tani gjendet në vendin e tretë me 44 pikë, një më pak se Ballkani dhe tri më pak se Drita.

Në fundin e tabelës gjendet Besa me shtatë pikë të mbledhura, kurse Drenica është e parafundit me 24 pikë. Me humbjen e sotme ndaj Feronikelit, Arbëria ka rënë në vendin e tetë me 25 pikë gjithsej.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat