Roma fiton në minutën e fundit, Kumbulla zverdhet 

Futboll

Roma fiton në minutën e fundit, Kumbulla zverdhet 

Nga: K.Goca Më: 3 mars 2021 Në ora: 22:43
Roma fiton në minutën e fundit, Kumbulla zverdhet 

Roma fiton në udhëtim me rezultat 2:1 ndaj Fiorentinës, në takimin që u zhvillua në stadiumin "Artemio Franchi". 

Për vendasit shënoi Veretout (60'-autogol) dhe për romakët Spinazzola (49') e Diawara (90+1’). 

Roma shënoi dy gola për veti dhe një për Fiorentinën, duke importuar tre pikë. 

Në minutën e fundit, Amadou Diawara realizon për triumfin e madh të romakëve.

Futbollisti shqiptar, Marash Kumbulla, u paraqit titullar për Romën dhe u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 75-të, ndërsa u zëvendësua në atë të 81-tën .

Pas javës së 25-të në Serie A, Roma renditet në vend të pestë me 47 pikë dhe Fiorentina është në të 14-tën me 25 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat