Berisha shënon, Salzburg në finalen e madhe të Austrisë

Futboll

Berisha shënon, Salzburg në finalen e madhe të Austrisë

Nga: K.G. Më: 3 mars 2021 Në ora: 23:13
Berisha shënon, Salzburg në finalen e madhe të Austrisë

Futbollisti Mërgim Berisha, gjithnjë e më në formë në fanellën e  Salzburgut.

Ai sonte ka realizuar për fitoren bindëse të Salzburgut me rezultat 4:0 ndaj Sturm-it. Vendasit nuk kishin takat ta ndalin sulmin si stuhi të rivalit. 

Berisha shënon golin e epërsisë  (0:3) në minutën e 73-të. 

Golat i realizuan Mwepu (36' e 56'), Berisha (73') dhe Aaronson (78'). Berisha u zëvendësua në minutën e 82-të. Salzburg-LASK është finalja e madhe austriake.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat