Zbulohet arsyeja kryesore pse Klopp zëvendësoi Salah kundër Chelsea

Futboll

Zbulohet arsyeja kryesore pse Klopp zëvendësoi Salah kundër Chelsea

Më: 5 mars 2021 Në ora: 08:31
Mohamed Salah, Jurgen Klopp

Liverpool është mposhtur në Anfield për të pestën herë këtë sezon në Premierligë, së fundmi me rezultat 0-1 nga Chelsea.

Vëmendjen më të madhe nga kjo ndeshje e mori Mohamed Salah, pasi u zëvendësua në minutën e 62-të nga Jurgen Klopp.

Ky vendim u pa shumë i çuditshëm nga bota e futbollit, e madje u prit shumë keq nga Salah që u dok shumë i mllefosur.

Matt Critchley, gazetar i sportit, njoftoi se Klopp gjatë gjithë ndeshjes kishte kritika ndaj Salahit që të kthehej në mbrojtje dhe të vraponte pas topit.

Hera e fundit kur Salah kishte shfaqur pakënaqësi në klub, në atë kohë shpërthyen thashethemet për një largim të mundshëm nga The Reds.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat