Zgjodhi të përfaqësojë Shqipërinë, mesfushorin e kërkon...

Futboll

Zgjodhi të përfaqësojë Shqipërinë, mesfushorin e kërkon...

Më: 5 mars 2021 Në ora: 11:39
Zgjodhi të përfaqësojë Shqipërinë, mesfushorin e kërkon...

Nedim Bajrami që ka zgjedhur të përfaqësojë Shqipërinë në Kombëtaren A, po bën shumë mirë në Serinë B italiane. Mesfushori i Empolit, në pronësi të Juventusit, është duke u vëzhguar prej kohësh nga një tjetër skuadër e Serisë A.

Sampdoria ka shfaqur interes për fantazistin, i cili së fundmi ishte protagonist me një asist për Empolin.

Talenti mund të përfundojë në elitën e futbollit italian, në rast se çdo gjë do të shkojë siç duhet dhe karriera e tij do të vijojë me këto ritme mjaft të mira paraqitjeje.

Mediat italiane bëjnë me dije se drejtuesit e Sampdorias kanë nisur që të mbledhin informacione se si është situata e lojtarit për të nisur ofensivën në verë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat