Salah dëshiron të largohet nga Liverpooli

Futboll

Salah dëshiron të largohet nga Liverpooli

Më: 7 mars 2021 Në ora: 12:06
Salah dëshiron të largohet nga Liverpooli

Mohamed Salah dëshiron të largohet nga Liverpooli.

Sipas mediave angleze ylli egjiptian dëshiron të provoj një aventurë të re.

Madje 28-vjeçari nuk do të nis bisedimet për vazhdimin e kontratës me skuadrën angleze.

Kontrata e Salahut skadon në vitin 2023. Interesim për egjiptianin kanë shprehur Barcelona dhe Real Madridi.

Këtë sezon në të gjitha garat Salah ka shënuar 24 gola dhe katër asistime.

Ai është pjesë e Liverpoolit, që nga viti 2017 kur u transferua nga Roma për 42 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat