Katër italianë ftohen në ekipin e Holandës për ndeshjet e marsit

Futboll

Katër italianë ftohen në ekipin e Holandës për ndeshjet e marsit

Më: 8 mars 2021 Në ora: 19:15
Frank de Boe

Trajneri i Holandës, Frank de Boer ka ftuar katër lojtarë të Serie A për pushimin e ardhshëm ndërkombëtar.

Holanda po përgatitet për ndeshjet kundër Turqisë, Letonisë dhe Gjibraltarit në kualifikimet e Kupës së Botës këtë muaj.

Ndeshja e parë, kundër Turqisë, luhet më 24 Mars dhe katër lojtarë nga Liga Italiane janë të përfshirë në skuadrën e Holandës.

Është ftuar mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt, i bashkuar me qendërmbrojtësin e Interit, Stefan de Vrij.

Në skuadër ka edhe dy mesfushorë, me Marten de Roon të Atalanta dhe Kevin Strootman të Genoa të përfshirë në skuadrën e De Boer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat