Presidenti i Cagliarit: Ronaldo meritoi karton të kuq

Futboll

Presidenti i Cagliarit: Ronaldo meritoi karton të kuq

Më: 15 mars 2021 Në ora: 00:51
Ronaldo

`Presidenti i Cagliarit, Tommaso Giulini, ka thënë se Cristiano Ronaldo është dashur të përjashtohej me karton të kuq për ndërhyrjen ndaj portierit Alessio Cragno.

Superylli i Juventusit realizoi het-trik në takimin, në të cilin e kishte goditur me këmbë në mjekër gardianin e skuadrës kundërshtare.

Gjyqtari kryesor i ndeshjes vendosi ta ndëshkonte portugezin vetëm me karton të verdhë në takimin në Sardegna Arena, ku Zonja e Vjetër fitoi me rezultat 3-1.

“Jam i zhgënjyer për mënyrën si iu qasën lojtarët e mi takimit, por mbi të gjitha jami hidhëruar që Ronaldo nuk u përjashtua nga loja, sepse ai incident do ta kishte ndryshuar lojën”.

“Ishte lojë e rrezikshme, e vuri në rrezik sigurinë e portierit tonë dhe për këtë arsye duhej ndëshkuar me karton të kuq. Kështu e thonë librat e rregullave”, ka deklaruar Giulini për Sky Sport Italia.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat