Manchester United rikthen interesimin për Sanchon

Futboll

Manchester United rikthen interesimin për Sanchon

Më: 1 prill 2021 Në ora: 17:45
Jadon Sancho

Manchester United vazhdon të jetë i interesuar për transferimin e yllit të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho.

“Djajtë e Kuq” ishin të lidhur me 21-vjeçarin gjatë verës, por bisedimet u ndalën pasi Dortmund kërkoi 100 milionë euro.

Që prej iu bashkua Cityt në gusht të vitit 2017, Sancho ka shënuar 46 gola dhe asistuar më shumë se 60 herë në 130 paraqitje.

Sipas Eurosport, United ka rikthyer interesimin për anglezin, me Sanchon që është i hapur për kalimin në “Old Trafford”.

Sidoqoftë, dy klubet prapë mund të mos gjejnë marrëveshje shkaku i kartonit, me Unitedin që do paguajë 60 milionë euro, derisa nuk dihen kushtet e Dortmundit.

Sancho që nuk ishte në listën e Kombëtares së Anglisë shkaku i një lëndimi muskulor ka kontribuar me 28 gola në 31 ndeshje, derisa 12 gola dhe 16 asistime kanë qenë brenda këtij edicioni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat