Frika nga Covid-19

Futboll

Frika nga Covid-19

Më: 1 prill 2021 Në ora: 20:05
Frika nga Covid-19

Manuel Locatelli dhe Gian Marco Ferrari nuk do të marrin pjesë në ndeshjen midis Sassuolo dhe Romës.

Kjo u njoftua nga klubi i Emilia Romagna përmes një deklarate zyrtare, e cila pason pozitivitetin e gjetur në ekipin kombëtar italian:

“Pas pozitivitetit të hapur ndaj Covid-19 nga disa anëtarë të Italisë, Sassuolo Calcio njofton se atletët e tyre pjesëmarrës në garat me ekipin kombëtar, edhe në prani të një prove negative Covid-19, si një masë paraprake, nuk do të marrin pjesë në ndeshjen Sassuolo-Roma të planifikuar për të Shtunën e ardhshme 3 Prill”.

Nuk do të jenë gjithashtu Berardi dhe Caputo, por tashmë ishim larguar nga grumbullimi disa ditë më parë për shkak të dëmtimit dhe nuk do të ishim në dispozicion sidoqoftë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat