Roma fiton në Amsterdam 

Futboll

Roma fiton në Amsterdam 

Nga: K.G. Më: 8 prill 2021 Në ora: 22:54
Roma fiton në Amsterdam 

Roma mori rezultat të mirë në duel me Ajax-in në stadiumin “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam. 

Romakët shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj Ajax-it, një rezultat i mirë për ndeshjen e kthimit në kuadër të çerekfinales së Europa League.

Ajaxi ka pasur mundësi të artë në minutën e 53-të, por futbollisti Tadiq dështoi nga penalltia. 

Për Ajaxin shënoi Klaassen (39') dhe për Romën Pellegrini (57'), Ibanez (87’).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat