Juventusi gjunjëzon Genoan

Futboll

Juventusi gjunjëzon Genoan

Nga: K.G. Më: 11 prill 2021 Në ora: 16:51
Juventusi gjunjëzon Genoan

Juventuesi mori tre pikë të pritura, duke e mposhtur me rezultat 3:1 Genoan, në takimin e javës së 30-të në Serie A në futboll.

Juve dominoi takimin dhe me plot meritë edhe arkëtoi tre pikë.

Për Juventusin shënuan Kulusevski (4'), Morata (22'),  

McKennie (70') dhe për Genoan Scamacca (49').

Juventus renditet në pozitën e tertë me 62 pikë dhe Genoa është  e 13-ta me 32 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat