Bonucci shërohet nga koronavirusi

Futboll

Bonucci shërohet nga koronavirusi

Më: 12 prill 2021 Në ora: 22:04
Leonardo Bonucci

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci është rikuperuar nga COVID, njoftojnë Bianconerët.

Bonucci rezultoi pozitiv për COVID-19 në fillim të muajit pas kthimit nga detyra ndërkombëtare me Italinë.

Disa anëtarë të stafit të Azzurri dhe shtatë lojtarë të tjerë dolën gjithashtu pozitivë.

“Leonardo Bonucci kreu dy kontrolle me një provë molekulare (shtupë) për Covid-19 me rezultate negative”, thuhet në deklaratën zyrtare të Juventusit.

“Lojtari është rikuperuar dhe nuk i nënshtrohet më regjimit të izolimit dhe do të bashkohet me ekipin nesër pasdite në JTC.”

Mbrojtësi tani është rikuperuar dhe do të duhet t’i nënshtrohet një testi të ri mjekësor të siguruar nga protokolli COVID përpara se të kthehet për të stërvitur me pjesën tjetër të ekipit.

Juventus vulosi një fitore 3-1 ndaj Genoas të dielën dhe do të ndeshet me Atalanta në Gewiss Stadium fundjavën e ardhshme.

Për momentin, Federico Bernardeschi është i vetmi lojtar i Juventusit pozitiv për COVID.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat