Kane preferon të qëndroj në Angli

Futboll

Kane preferon të qëndroj në Angli

Më: 13 prill 2021 Në ora: 18:21
Harry Kane

Ylli i Tottenham dëshiron të qëndroj në Premier Ligë.

Sulmuesi i skuadrës londineze Tottenham Hotspur Harry Kane, pavarësisht interesimit nga Paris Saint-Germain, preferon që të qëndroj në Angli nëse largohet nga Tottenhami, raporton “The Independent”.

Ky do të ishte një lajm tejet i mirë për skuadrat nga Manchesteri, respektivisht për United dhe Cityn, të cilat kanë shprehur interesim serioz për kapitenin e Kombëtares së Anglisë, përcjell KosovaPress.

Që nga transferimi i tij tek Tottenhami, Kane ka arritur të bëjë 329-të paraqitje në të gjitha garat, duke regjistruar 217-të gola dhe 46 asistime për skuadrën e Tottenham.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat