Kapiteni refuzon rinovimin dhe do të largohet!

Futboll

Kapiteni refuzon rinovimin dhe do të largohet!

Më: 15 prill 2021 Në ora: 15:04
Kapiteni refuzon rinovimin dhe do të largohet!

E ardhmja e Sergio Ramos duket se do të jetë larg Real Madrid dhe këtë gjë e konfirmojnë mediat spanjolle së fundmi. Kontrata aktuale e 35-vjeccarit përfundon në fund të këtij sezoni dhe rinovimi sipas gjasave nuk do të vijë.

Mbrojtësi i Real Madrid është raportuar të ketë refuzuar rinovimin e kontratës nga klubi dhe për momentin po konsideron opsionet e tii për një largim të mundshme nga “Bernabeu”.

Marca raporton se perfaqësuesit e Ramos dhe të Real Madrid biseduan në 1 Janar, ku klubi i ofroi mbrojtësit zgjatjen e kontratës për 1 vit.

Oferta e re do ti sillte mbrojtësit te ardhura mbi 12 milion euro, por Ramosi ka refuzuar ofertën e klubit pasi do të donte një kontratë më të zgjatur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat