Shkupi me pikë të plota nga Velesi

Futboll

Shkupi me pikë të plota nga Velesi

Nga: K.G. Më: 18 prill 2021 Në ora: 15:04
Shkupi me pikë të plota nga Velesi

Skuadra shqiptare Shkupi kthehet me pikë të plota nga Velesi. 

Shkupjanët shënuan fitore me rezultat minimal 1:0 ndaj Borecit, në kuadër të javës së 28-të të elitës së futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Neto është kreator i fitores, duke shënuar në minutën e 79-të dhe në anën tjetër thellon vendasit edhe më shumë në krizë.

Shkupi renditet në vend të dytë me 52 pikë, ka 13 me pak se lideri Shkëndija dhe Boreci zë pozitën e tetë me 33 sosh, që është afër zonës së rrezikut.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut
A. Pandev - Vardari    3:0
Bellasica - Shkëndija 0:3
Boreci -Shkupi 0:1
Rabotniçki - Makedonija GP 2:2
Struga TL - Pelisteri 3:0
Renova - Sileksi 2:1

Tabela

1. Shkendija    28    19    8    1    56:16    65
2. Shkupi    28    15    7    6    38:23    52
3. Makedonija GP    28    14    6    8    43:36    48
4. Struga Trim & Lum    28    11    11    6    32:22    44
5. Rabotniçki    28    9    14    5    35:29    41
6. Pelisteri    28    9    8    11    28:34    35
7. Akademija Pandev    28    10    4    14    23:28    34
8. Boreci    28    9    6    13    25:29    33
9. Renova    28    7    10    11    31:40    31
10. Sileksi    28    8    5    15    41:37    29
11. Vardari 28    6    10    12    30:52    28
12. Bellasica    28    4    5    19    21:57    17
Në javën e ardhshme do të takohen: Makedonija GP - Struga TL, Pelisteri - Renova, Shkëndija - Boreci, Shkupi - Rabotniçki, Sileksi - A. Pandev, Vardari - Bellasica.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat