Super klubet evropiane largohen nga garat e UEFA-s?

Futboll

Super klubet evropiane largohen nga garat e UEFA-s?

Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:10
Foto ilustruese

Gjatë ditës së sotme UEFA ka mbajtur një takim të “krizës”, për shkak se disa klube raportohet se do të tërhiqen nga garat e UEFA-s.

5/6 klube angleze, 3 klube spanjolle dhe 3 klube italiane janë vendosur të shpallin këtë mbrëmje krijimin e një Super Lige Evropiane, raporton gazetari Latour Bertrand.

Sipas gazetarit në rast të krijimit të Super Ligës Evropiane, atëherë klube nga Gjermania dhe Franca do të mbesin jashtë këtij kompeticioni. 

Ja njoftimi:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat