Zbulohen klubet të cilat do të tërhiqen nga garat e UEFA-s

Futboll

Zbulohen klubet të cilat do të tërhiqen nga garat e UEFA-s

Më: 18 prill 2021 Në ora: 16:51
UEFA

Gjatë ditës së sotme UEFA ka mbajtur një takim të “krizës”, për shkak se 12 klube raportohet se do të tërhiqen nga garat e UEFA-s.

Klubet të cilat raportohen që do të tërhiqen nga garat e Uefa-s janë Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Inter Milan, AC Milan dhe Juventus.

Sipas gazetarit në rast të krijimit të Super Ligës Evropiane, atëherë klube nga Gjermania dhe Franca do të mbesin jashtë këtij kompeticioni.

Ja njoftimi:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat