Kështu vlerësohet Gjimshiti

Futboll

Kështu vlerësohet Gjimshiti

Më: 18 prill 2021 Në ora: 17:19
Kështu vlerësohet Gjimshiti

Atalanta ka mposhtur me 1:0 Juventusin nw kuadwr tw Serie A.

Mbrojtësi shqiptar i Atalantas, Berat Gjimshiti, ka bërë paraqitje solide në fazën defensive duke u ndihmuar bashkëlojtarëve që t’ua pamundësojnë Bianconerëve golin.

Gjimshiti u vlerësua me notën 7.1

Juan Cuadrado ka marrë vlerësimin më të lartë, derisa me notat më të ulëta janë vlerësuar Alvaro Morata dhe Duvan Zapata.

Në vlerësimin e mëposhtëm janë notat e lojtarëve të të dyja skuadrave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat