Pas formimit të Superligës së Europës, reagon edhe David Beckham

Futboll

Pas formimit të Superligës së Europës, reagon edhe David Beckham

Më: 20 prill 2021 Në ora: 09:06
David Beckham

Krijimi i Superligës së Europës ka bërë shkaktuar konfuzitet të madh në botën e futbollit, gjë që ka bërë që të reagojnë shumë futbollistë në mbarë globin

I fundit që i është bashkuar kësaj liste është ish mesfushori dhe legjenda e Manchester United, David Beckham.

Në një postim në Facebook, Beckham ka thënë se ai dëshiron që të këtë gara që bazohën vetëm në vlera dhe merita.

“Unë jam njëri i cili e dashuron futbollin, ai ka qenë jeta ime prej që mbaj mend. E kam dashur prej kur kam qenë i vogël si fëmijë si një tiftozë dhe ende jam tifoz i tij. Si një lojtar e tani si një pronar e di që sporti i ynë nuk vlen asgjë pa fansa. Ne kemi nevojë që futbollit të jetë për të gjithë. Ne kemi nevojë që futbolli të jetë fer dhe ne kemi nevojë për gara që bazohen në merita. Derisa ne mbrojmë këto vlera loja që ne duam është në rrezik…”, ka shkruar Beckham.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat