​Mediumi i njohur anglez: Superliga tashmë është shuar

Futboll

​Mediumi i njohur anglez: Superliga tashmë është shuar

Më: 20 prill 2021 Në ora: 21:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Superliga Evropiane e propozuar është shuar tashmë, raporton tabloidi britanik “talkSPORT”.

Të gjitha klubet e përfshira në planet e diskutueshme po takohen sonte në mbrëmje për të thënë mendimet e tyre, pasi dyshja e Premierligës Chelsea dhe Manchester City janë gati të tërhiuqen nga gara.

Lajmi vjen pas protestave të mëdha nga tifozët e Chelseat jashtë stadiumit “Stamford Bridge” përpara përplasjes me Brightonin.

Shumë tifozë brohorisnin, lëshonin bomba tymi blu dhe marshuan rreth tokës perëndimore të Londrës, me policinë që përpiqej të kontrollonte turmat.

Ish - portieri i “Bluve”, Petr Cech, tani një këshilltar teknik në klub, foli me disa mbështetës dhe mund të dëgjohej duke thënë "jepjuni kohë të gjithëve" në një video të postuar në mediat sociale.

Kjo erdhi pas protestave para përplasjes së Leeds United me Liverpoolin në “Elland Road” të hënën në mbrëmje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat