Ceferinit nuk i del inati me 12 klubet

Futboll

Ceferinit nuk i del inati me 12 klubet

Më: 23 prill 2021 Në ora: 18:27
Ceferinit nuk i del inati me 12 klubet

Argumenti Super League vazhdon te jete ende i nxehte edhe pse nisma lindi dhe vdiq brenda 48 oresh…

Numri “1” i qeverisë europiane të futbollit, pasi Super League dështoi në start, ka folur për BeIN Sports dhe ka kërcënuar hapur edhe njeherë të 12 klubet themeluese të European Super League:

“Të gjithe ata që u bënë pjesë e kësaj historie bënë një nga gabimet më të medha të historisë së tyre të gjatë në futboll”.

“Unë u them të gjitheve: kurre, kurrë mos tentoni më të bëni diçka të tille apo të ndiqni ide të tilla idiote. Nëse ndodh, atehere po që do të ketë dënime të pabesueshme.”

“Shpreh admirimin tim per Karl Heinz Rummenigge dhe Hans Joachim Watzke, dy drejtuesit e Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.”

“Ata kanë refuzuar të bëhen pjesë e asaj ideje idiote. Por e njëjta gjë vlen edhe për numrin një të Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi.”

“Ai mund të thoshte fare mirë se po bashkohem me Super League, nuk më interesojnë klubet e tjera. Nuk me intereson futbolli… Por nuk beri kështu. i ka mësuar shumë personave në botën e futbollit se çfarë është nderi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat