Kështu vlerësohet Xhaka me notë nga media britanike 

Futboll

Kështu vlerësohet Xhaka me notë nga media britanike 

Nga: K.G. Më: 23 prill 2021 Në ora: 23:22
Kështu vlerësohet Xhaka me notë nga media britanike 

Arsenali ka patur një mbrëmje të keqe, duke pësuar humbje në ‘Emirates’, me rezultat 1:0 nga Evertoni, në takimin e javës së 33-të të Premier League.

Futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka, u paraqit tërë takimin, por që u vlerësua me notë jo të mirë, 6, nga media britanike “Daily Maily”. 

Ja notat e lojtarëve:  

Arsenal (4-2-3-1): Leno 5; Chambers 7 (Willian 83’), Holding 7.5, Mari 7, Xhaka 6; Partey 7, Ceballos 7; Saka 7.5, Smith Rowe 7, Pepe 7 (Odegaard 74’, 6); Nketiah 6.5 (Martinelli 74’, 6).

Everton (4-3-3): Pickford 7.5; Coleman 7, Godfrey 6, Holgate 7, Digne 6; Rodriguez 6 (Davies 86’), Allan 7, Gomes 6 (Delph 65’, 6); Richarlison 7.5 (Mina 89’), Calvert-Lewin 6.5, Sigurdsson 7.5.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat