Drita dhe Ballkani ndahen baras 

Futboll

Drita dhe Ballkani ndahen baras 

Nga: K.G. Më: 9 maj 2021 Në ora: 16:55
Drita dhe Ballkani ndahen baras 

Kampioni në fuqi Drita nga Gjilani dhe Ballkani nga Theranda pothuajse edhe janë dorëzuar në luftë për titullin e kampionit.  

Këto skuadra u ndanë baras (1:1) në takimin që u zhvillua në Gjilan.

Në minutën e 18-të, Xhevdet Shabani ka shënuar një gol të bukur me gërshërë, 1:0 për Dritën. 

Në fund të pjesës së parë Mirlind Dakun barazon rezultatin 1:1.

Ballkani renditet i treti me 68 pikë, ka dy me pak se Drita dhe shtatë se Prishtinës pas 34 jave në elitën e futbollit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat