Renova dëshpëron, Shkupi dështon 

Futboll

Renova dëshpëron, Shkupi dështon 

Nga: K.G. Më: 9 maj 2021 Në ora: 18:19
Renova dëshpëron, Shkupi dështon 

Skuadra shqiptare Renova nga Xhepçishti i Tetovës, dëshpëroi në Veles, duke humbur në derbin e skuadrave të rrezikuara, me rezultat 2:0 nga Boreci.

Renova renditet në vend të dhjetë me 35 pikë dhe Boreci në të shtatin me 40 sosh.

Mishov (31') e Basha (90+2') shënuan golat e fitores. 

Shkupi si vendas dështon, barazon (0:0) me Pelisterin nga Manastiri.

Shkupi zë vendin e dytë me 58 pikë dhe Pelisteri është i gjashti me 42 sosh.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut
Bellasica-A. Pandev 0:2
Boreci-Renova 2:0
Makedonija GP-Shkëndija 3:4
Rabotniçki-Sileksi 3:1
Shkupi-Pelisteri 0:0
Struga Trim & Lum-Vardari 1:0

Tabela 
1. Shkendija    32    22    8    2    68:25    74
2. Shkupi    32    16    10    6    40:23    58
3. Struga TL    32    14    12    6    38:24    54
4. Makedonija GP    32    15    7    10    51:43    52
5. Rabotniçki    32    11    14    7    44:38    47
6. Pelisteri    32    11    9    12    32:38    42
7. Boreci    32    11    7    14    31:33    40
8. A. Pandev    32    11    5    16    29:35    38
9. Sileksi    32    10    6    16    49:44    36
10. Renova    32    8    11    13    35:45    35
11. Vardari    32    7    10    15    32:58    31
12. Bellasica    32    4    5    23    23:66    17

Në javën e fundit do të takohen: A. Pandev-Boreci, Pelisteri-Bellasica, Renova-Rabotniçki, Shkëndija-Shkupi, Sileksi-Struga TL dhe Vardari - Makedonija GP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat