Tifozët drejt rikthimit në stadiume?

Futboll

Tifozët drejt rikthimit në stadiume?

Më: 15 maj 2021 Në ora: 12:27
Tifozët drejt rikthimit në stadiume?

Të mërkurën në stadiumin “MAPEI” do të jenë 4300 spektatorë për finalen e Kupës së Italisë midis Atalantës dhe Juventusit.

Objektivi i fundit i Ligës së Serisë A është që në 22 gusht, datë që përkon në fillimin e sezonit të ri futbollistik të jetë e mundshme prania e gjysmës së spektatorëve në stadiume.

Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, do të ishte një hap i madh drejt normalitetit, duke parë se edhe ndeshjet e EURO 2020 do të luhen dhe në shtetin italian.

Gjithsesi mbetet ende për tu vendosur se cila do të kërkesa për hyrje në stadiume, vaksinimi apo tamponi i 48 orëve më parë, por ajo që ka më shumë rëndësi është që së shpejti stadiumet mund të kthehen njësoj si ato të një viti e gjysmë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat